heading

heading

blog-img

VIP Etiler Röportajı

VIPetiler: Kısaca PODIATRİ ve ASMER’i tanıtabilir misiniz?

Pod.Uzm.Ecz.Reyyan ŞALVARCI: Avrupa da ve gelişmiş ülkelerde yaygın olan, PODIATRI ayak bakım sistemidir. ASMER ise akademik bu sistemi ülkemize getiren uygulayan ilk ve tek kuruluştur.

Yine bir ilk olarak Podiatri eğitimi almış, PODOLOJİ cihazları ile M.E.B. onaylı uzman

Kadromuz ile sistemi uygulayan ilk firmayız.

VIPetiler: ASMER de ne tür uygulamalar yapılıyor ?

R.Ş :ASMER de Fonksiyonel, Periyodik, Estetik, uygulamalar yapılmaktadır.

Bu sistemde  el ve ayaklarda çok sıklıkla karşılaştığımız, problemlerimizden bir kaçını sıralamak gerekirse sorunlu ayaklar  cevap olabilir, batıklar, nasırlar,  keratin,

Mantar tırnak, kalınlaşmış deri tabakaları, kalınlaşmış tırnak katmanları, (Griyphotic)  ve özel bakım gerektiren diabet ayaklar, terleme, aşırı kuruluk, gibi birkaç olgu dahil, ASMER podiatri uygulaması ile giderilmektedir. Uygulamalarda cerrahi müdahaleye gereksinim duyulmaz ve ayrıca müdahale esnasında hasta acı sızı hissetmez.

VIPetiler:ASMER’i diğer merkezlerden ayıran özellikler nelerdir ?

R.Ş :  ASMER konusunda öncü, gelişmiş  ürünleri, bilimsel çalışmaları bünyesinde toplayarak konseptini oluşturmuştur. Tıpkı Avrupa’da olduğu gibi PODOLOJİ sistemi ile hizmet vermektedir. 3TO sistemi tırnaklardaki her türlü batığın tamamen düzelmesini sağlar. 

VIPetiler: 3TO sistemini açıklar mısınız?

 R.Ş :  3TO  şekli bozulmuş, tırnak yatağı  deforme olmuş ve batığa neden olan tırnakların yeniden şekillenmesini sağlar, yeni sağlıklı tırnağa dönüştürür. Bu sistemi dişlerimize uygulanan sisteme de benzetebiliriz.

VIPetiler: Mantarlı ve deforme tırnaklar yani ayak sağlığıyla ilgili problemler önemli bir problemdir. Bu konuda neler yapılıyor?

R.Ş :  Mantarlı, kalınlaşmış, deforme olmuş tırnakların tek seansta görünümünü düzeltiyoruz.

Sonraki seanslarda, kalınlığın artmaması için ONYCOLIT JEL uygulaması ile tırnak tekrar kalınlaşmıyor. Her iki sistemde; problem yaşayan hastalarımız uygulamadan sonra günlük aktivitelerine dönerler, sorun yaşamazlar. 

VIPetiler: ASMER periyodik bakımda neler uyguluyor?

R.Ş :  ASMER hayatımızın yükünü çeken ayaklarımızı, hijyenik ve sağlıklı bir ortamda teknolojik aletler ile 75 yıldır ayak sağlığı ürünleri üreten Süda konforu ile zirveye taşımıştır. Profesyonel sertifikalı personeli ile periyodik bakımlar uygular. Yaşanmış günün ardından olduğu gibi, yaşanacak gün için de masaj ile enerjinizi sistemimizle, tazelersiniz. Artık ayaklarınız profesyonel ellerde. SAĞLIKLI AYAKLARLA SAĞLAM ADIMLAR ATILIR…!